Nacionalinės premijos laureatų pristatymo renginiai

 

    Keletas ketvirtų  klasių mokinių  parengė  projektus – supažindino su 2011 –ųjų metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Apie laureatą Kęstutį Grigaliūną informaciją rengė Evelina Kilimaitė. Ji pasakojo apie dailininko asmenybę, jo kūrybos stilių, komentavo šilkografijos technikos subtilybes, atsakė į mokinių klausimus apie Fluxus elementus. Istorijos ir dailės sąsaja  - išskirtinis šio grafiko ir dailininko kūrybos bruožas.

    Režisieriaus Arūno Žebriūno kūrybos lyrizmą akcentavo  Aistė Akūnytė ir Agnė Kragnytė. Mokinės supažindino  su A. Žebriūno  biografija, menininko sukurtus kinus lygino su dabartiniu kinu. Į 7 –ąjį dešimtmetį nukėlė  filmo ,,Gražuolė “ fragmentai. Arūnui Žebriūnui nacionalinė premija atiteko  ,,už viso gyvenimo indėlį  į kultūrą ir meną”.

    Algimantas Aleksandravičius teigia: ,,Fotografija neturi kartotis. Portretas turi turėti savo terpę. Fotografas vienu metu ir žinys, ir aukuras, ir auka”. Tokiomis mintimis pristatymą pradėjo Martyna Narkevičiūtė. Ji akcentavo, kad  premija paskirta už ,,fotografinio portreto atnaujinimą, Lietuvos asmenybių galerijos sukūrimą, už LDK paveldo poetiškus atspindžius”. Mokiniai turėjo galimybę grožėtis menininko fotografijomis.

 Laurynas Čekanavičius apžvelgė rašytojo Henriko Algio Čigriejaus kūrybą. Akcentavo, kad rašytojas ne pirmą kartą buvo pristatytas garbingam apdovanojimui. ,,Jei premijos negavau anksčiau, gal tuomet dar ir nereikėjo man jos gauti”, - skambėjo rašytojo žodžiai.

    Apie dainininkę Astą Krikščiūnaitę pasakojo Deimantė Kasčiokaitytė. Išgirdusi apie gimnazistų pageidavimą pasiklausyti laureatės balso, pranešėja pasistengė, kad skambėtų dainininkės arija iš G. Puccini operos ,,Sesuo Andželika”.

    Visiems gerai žinomą visuomenės ir politikos veikėją, muzikologą Vytautą Landsbergį pristatė Gretė Ambrazevičiūtė. Premiją jis gavo už nuosekliai plėtojamą ,,čiurlionianą”. ,,Skambina jis tik Čiurlionį, ” – komentavo Gretė. Ji nepamiršo ir naujausios V. Landsbergio knygos ,,Kaltė ir atpirkimas”, joje primenami 1991 m. Sausio 13 –osios įvykiai.

    Garbių laureatų veiklos pristatymo renginiai  vyko keletą savaičių. Džaiugėmės galimybe susipažinti su Lietuvos kultūrinio gyvenimo aktualijomis.

 

                                                                                                         Bibliotekos vedėja Vida Šereikienė

 

Nuotraukos

Atgal