„Verčiu, kad pasaulis atsivertų“

 

Lapkričio 16 d. Senamiesčio gimnazijoje vyko įdomus renginys - projektas ,,Verčiu, kad pasaulis atsivertų“. Mokykloje lankėsi trys Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės Giedrė Sodeikienė, Irena Potašenko ir Gabrielė Gailiūtė.

Pradžia - nuotaikingas muzikinis sveikinimas. Laura Auglytė, Vidas Frankauskas, Polina Glušniova, Kamilė Počepavičiūtė, Deimantė Praškevičiūtė, Kotryna Sedleckaitė, Evelina Želvytė ir Liudmila Timofejeva atliko dainas vokiečių, rusų, anglų ir lietuvių kalbomis.

Po to mokiniai ir mokytojai išgirdo profesionalių vertėjų pasakojimus, koks knygų kelias nuo jų sukūrimo iki lietuviškų leidinių knygynų lentynose, su kokiomis problemomis susiduria vertėjai. Maloniai nuteikė G. Sodeikienės, verčiančios iš vokiečių kalbos, atskleista tiesa, kad vertėjas gali išgyventi begalinės laisvės pojūtį, suteikiantį jėgų ir dvasinės pilnatvės jausmą.

Antroji renginio dalis - veikla kūrybinėse dirbtuvėse. Buvo analizuojami tekstai, iš anksto mokinių versti iš rusų, anglų ir vokiečių kalbų. Gimnazistai lygino savo ir draugų vertimus, aptarė klaidas, klausėsi profesionalių patarimų. Viešnios pasidžiaugė, kad gimnazijoje yra puikių vertėjų, gebančių ne tik išversti žodžius, bet ir perteikti kūrinio prasmę. Vertėjas maloniai nustebino Dovilė Poškutė, Ugnė Šelmytė, Gabrielė Cipoviaz, Indrė Usonytė, Natalija Seliugina ir kiti, tinkamai kūrinio mintį suvokę kūrybinių dirbtuvių dalyviai.

Svečių knygoje G. Gailiūtė įrašė, kad mokyklai, kurioje ,,verčiama, ir ne per jėgą, o susidomėjus ir degančiom akim“ reikia ,,paminklą statyti!“. Džiaugiamės tokiu atsiliepimu ir belieka tikėtis, kad šis renginys paskatins rinktis vertėjo profesiją ne vieną gimnazistą.

Bibliotekos vedėja Vida Šereikienė

 

Nuotraukos

Atgal