Šiaurės šalių  savaitė gimnazijoje

 

Lapkričio 12 – 18 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, kuri skatina prisiminti senąją pasakojimų tradiciją, skaitymą balsu ir  kviečia susipažinti su Šiaurės šalių literatūra. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse rengiama penkioliktą kartą,  gimnazijoje – septintąjį.

Šių metų tema - „Įvairialypė Šiaurė“, tad gimnazijos mokiniai Laura Linartaitė, Miglė Ceinorytė ir Andrius Dubosas ruošė ir pristatė projektą ,,Šiaurės šalių savitumas”. Bibliotekos vedėja Vida Šereikienė pusiau  rimtai, pusiau juokais kalbėjo apie  Suomijos ir Švedijos santykius, apžvelgė ilgus metus besitęsiančia šių  šalių draugystę ir konkurenciją.

Renginyje buvo skaitoma suomių rašytojo Miikos Nousiainen romano ,,Avietinių laivelių kapitonai” ištrauka.  Pirmiausiai renginio dalyviai susipažino su šio kūrinio vertėju Mantu Karveliu, kuris atsakė į organizatorių užduotus klausimus ir atsiuntė atsakymus į gimnaziją elektroniniu paštu. Vertėjas papasakojo apie vertėjo darbą, problemas, iškilusias verčiant tekstą.

Miikos Nousiainen humoristinio romano ,,Avietinių laivelių kapitonai” ištrauką  skaitė Tadas Jokubauskas (3T2 kl) ir Karolis Eimontas (3S1kl.). Jaukioje prieblandoje gimnazistai klausėsi išraiškingai pasakojamos istorijos apie suomį, norėjusį būti švedu. Žaisminga  romano ištrauka sudomino klausytojus, tad beliko laukti, kada visas kūrinys bus išverstas į lietuvių kalbą.

 

                                        Bibliotekos vedėja Vida Šereikienė

 

Nuotraukos

Atgal