Susitikimas su režisieriumi Gyčiu Lukšu

 

Balandžio 4 dieną Senamiesčio gimnazijoje viešėjo Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas, Europos kino režisierių federacijos komiteto narys Gytis Lukšas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Stasys Baltakis. Mūsų mokykla sulaukė svečių, nes dalyvauja Kinematografininkų sąjungos projekte ,,Nacionalinis ir pasaulinis kinas“, finansuojamame Lietuvos kultūros rėmimo fondo.

Susitikimas su režisieriumi buvo neatsitiktinis. Prieš metus mūsų mokykloje Gytis Lukšas lankėsi drauge su ilgamečiu draugu Marcelijumi Martinaičiu. Tada poetas skaitė  savo eiles, dalinosi mintimis apie autobiografinę knygą ,,Mes gyvenome“, menininkai prisiminė muzikinį filmą ,,Vakar ir visados“, dalinosi mintimis apie kūrybą ir žmogaus vietą pasaulyje.

Režisierius pasakojo, kad ruošdamasis į Jonavą bendravo su visų mylimu, gerbiamu M. Martinaičiu ir išgirdo iš jo nuoširdžius linkėjimus Senamiesčio gimnazijos mokiniams bei mokytojams, nes čia, kaip teigė poetas, yra daug šviesių žmonių. Labai gaila, kad daugiau niekada nebeturėsime galimybės susitikti su tokiu nuostabiu kūrėju.

 G. Lukšas drauge su mokiniais žiūrėjo J. Apučio kūrybos motyvais sukurtą filmą  ,,Mano vaikystės ruduo“ ir aptarė aktualumo neprarandančias temas bei problemas. Jaunatviškas pagrindinio veikėjo Beno idealizmas ir skeptiškas Teofilio pragmatizmas kovoja tarpusavy ir šiandieną, šių dviejų  skirtingų jėgų susidūrimą patiria kiekvienas, ypač jaunas žmogus. Režisierius pasakojo apie filmo kūrimo užkulisius, aktorių elgesį, filmavimo grupės darbą, prisiminė Vilniaus „Kino pavasarį“, prasitarė apie būsimą savo filmą ,,Vyro gyvenimas rudenį“, kuriam scenarijų parašė remdamasis danų rašytojo J. Ch. Grondahl romanu ,,Spalio tylėjimas“, atsakė į įvairius gimnazistų klausimus.

Džiaugiamės režisieriaus apsilankymu Senamiesčio gimnazijoje ir viliamės, kad susitikimai su kūrėjais, mokymasis suprasti meną atveria mokiniams amžinų vertybių prasmę.

 

Silvija Pipiraitė, 4T1 kl. mokinė

 

Atgal