Gimnazija tęsia projektą „Vertimo pamokos jaunimui“

 

    Gimnazija  tęsia  projektą  ,,Vertimo  pamokos jaunimui”, skatinantį domėtis vertėjų darbu. Jau keletą kartų svečiuose lankėsi Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės.

   Gegužės 10 dieną  gimnazijoje viešėjo anglų kalbos vertėja Kazimiera Kazijevaitė – Astratovienė. Su mokiniais buvo aptariama grožinio teksto vertimo iš anglų kalbos specifika, nagrinėjama jų išversta ištrauka iš romano (James Meek „The People`s Act of Love“), taip pat kalba sukosi apie LLVS projektus, pirmiausia „Noriu versti“, taip pat Antipremiją. Kita tema - kokiomis savybėmis turi pasižymėti literatūros vertėjas ir ką jam svarbu žinoti, kad galėtų ne tik profesionaliai dirbti, bet ir apginti savo teises.

    Primename, kad balandžio 12 d. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos vertėjos Irena Potašenko - Ramoškaitė ir Giedrė Sodeikienė lankėsi Senamiesčio gimnazijoje ir drauge su mokiniais vertė tekstus iš rusų ir vokiečių kalbų.

    Gimnazistai kartu su profesionaliomis vertėjomis dvi valandas dirbo kalbų laboratorijose. Germanistai vertė Joachim Ringelnatz  ,,Pasisveikinimą telefonu“ ir Reiner Kunze ,,Liubeko siluetus“. Vertėjai iš rusų kalbos nagrinėjo mokslinio, publicistinio ir kanceliarinio pobūdžio tekstus, jų skirtumus.

    Vertėjos, aptardamos jau vykusio  Meninio vertimo konkurso ,,Noriu versti“ 2012 rezultatus, pagyrė gimnazistes Dovilę Poškutę ir  Gabrielę Cipoviaz, siuntusias vertimus į  rusų kalbos sekciją. Vertėja I. Potašenko – Ramoškaitė patikino, kad merginų darbai buvo tikrai geri, todėl paskatino jas ir vėl savarankiškai nagrinėti ekspertų siūlytą ištrauką ir dalyvauti konkurse.

    Vertėjos pasidžiaugė, kad mokiniai domisi užsienio kalbomis, pasakojo apie vertėjo darbą, vertimo ypatumus, akcentavo gebėjimą sutelkti dėmesį, fiksuoti verčiamo kūrinio prasmę, kalbėjo apie galimybes studijuoti vertėjo specialybę ir pasiūlė apsilankyti Lietuvos literatūros vertėjų sąjungoje.

    Projektas ,,Vertimo pamokos jaunimui” yra remiamas Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondo. Renginį gimnazijoje organizavo mokytojos Vida Šereikienė ir Rasa Saračinskienė, padėjo Rita  Jazdauskienė, Lilija  Parėdnienė, Vanda  Miciulevičienė, Lilita Urboanavičienė, Loreta Montvilienė ir Larisa Rybakova, Stasė Mišarina, Romualda Stankevičienė.

 

Vida Šereikienė,

bibliotekos vedėja

Nuotraukos

Atgal